Andrea Bučko

SK

Andrea Bucko je absolventkou divadelnej réžie na VŠMU v Bratislave, ale aj talentovaná hudobníčka, skladateľka pre divadlo a speváčka. Jej tvorba sa vyznačuje pútavými hudobnými nápadmi a citlivým speváckym prejavom. Andrea vo svojej hudbe mieša viaceré žánre, počnúc jazzom, indie, slovenským folklórom, vážnou hudbou, končiac vplyvmi francúzskeho šansónu.
Andrea vydala už tri autorské albumy (In the middle of…, Polarity, Escape), kde si sama skladá texty, hrá na klavír i spieva.
Dlhoročne spolupracuje s hudobníkmi ako Mária Kmeťková (harfa), Pavol Bereza (gitara), Pavol Mucha ml.(čelo).
Posledné 3 roky Andrea trávila najmä v zahraničí (Paríž a Viedeň), kde vystúpila i na viacerých festovaloch (Mea Jazz festival, Royal Parc Festival Brusel, Jazz fest Wien, Waves Vienna,…)
Vďaka projektu v umeleckej rezidencii Cité Internationale des Arts sa jej podarilo skomponovať materiál na svoj posledný album „Escape“(vydaveľstvo BlankTon recordings) V apríli 2018 ho Andrea oficiálne pokrstila vo Viedni… Piesne sa venujú téme ľudskosti, predsudkov, zakázanej lásky, dvojtvárnosti „romantického“ Paríža ako aj pocitom mladých ľudí z neľahkej situácie vo svete.