#101 Vec & Švidraň (SK)

  • 15.05.2022
  • 19:00 – 19:45
  • Brot Books Deli, Panenská 32, 811 03 Bratislava – Staré Mesto
  • Začíname novú stovku a 15. mája 2022 sa stretneme v Brot Books Deli, kde odohrajú koncert VEC a ŠIMON ŠVIDRAŇ. Nenechajte si to ujsť a tešíme sa na vás!

? V roku 2021 sa tak do online priestoru, ako aj na vinylové nosiče dostal album „Hudba k láske„, 8 trackové dielo veterána Brančiho Kováča, ktoré mu výrazne pomohol dotvoriť Šimon Švidraň, gitarista a spevák kapiel Darkness Positive, Funkiez či Basie Frank band. Ich vzájomná spolupráca začala už v roku 2016, kedy Šimon participoval na EP Domáce potreby v skladbe „Celý bez seba“, ktorú produkoval FVLCRVM. V 2020 prišla pandémia a oni sa stretli na akcii Plody doby v Novej Cvernovke. Vec ho zavolal do štúdia a nadhodil otázku, či by mu nepomohol naj-prv so skladbou „Zrátané“ a neskôr aj s ďalšími novými vecami. Šimon prikývol a spolu vytvorili zmes rapu, spevu, gitár a elektroniky. Album prechádza z melancholicko-zahmlenej atmosféry cez veselé, nič neriešiace skladby až po kúsky so silnými osobnými výpoveďami. Vychádza na Sam System s distribúciou Warner Czech, môžete ho nájsť na CD nosičoch napríklad na www.samsystem.sk a samozrejme na všetkých rozšírených hudobných platformách, s u nás nevídanou možnosťou prepnutia na cenzurovanú verziu. Album je nominovaný v shortliste Radio_Head awards 2021 obľúbeného Rádia_FM v kategóriách album roka a debut roka.
? Vstupné: dobrovoľný príspevok
? IG Vec:  ? IG Šimon:

Stay tuned! ?
Z verejných zdrojov projekt podporil Fond na podporu umenia. Za podporu ďakujeme aj WebSupportu a Broot Books Deli za priestor.