#103 Haďaci (SK) & #104 Jay Delver (CZ)

  • 25.09.2022
  • 19:00 – 21:00
  • Kabient pomalosti, Nová Cvernovka, Račianska 78, 831 02 Bratislava
  • Pripravili sme pre vás dvojkoncert v podaní Haďakov zo Slovenska a skupiny Jay Delver z Česka. Máte sa na čo tešiť!

HAĎACI
Haďaci – mladá kapela z Bratislavy zložená zo šiestich divných týpkov (Miško Bruny -gitara, Šimon Bruny -bubny, Meldo Melicher -basa, Serchi Sanchez -RAP, Kiko Krupica -gitara). Hrajú celkom fajn muzičku žánrovo definovanú ako -miestami experimentálny avgpnkRAP- a sú veľmi známi už len tým že existujú. Neznámy kritik raz o nich povedal ,,Keby prídem domov z roboty a „toto“ si pustím tak sa rovno zabijem”.
JAY DELVER
Brnenská skupina Jay Delver – víťaz súťaže Jazzfruit 2020 – spája popové melódie s funkovou rytmikou, jazzovou harmóniu a rockovou údernosťou.
V ČR hrali napr. na Groove Brno, United Islands of Prague, Hradeckém Slunovratu, Freedom Feste či Besedě u Bigbítu. V zahraničí napr. v parížskom Paris-Prague Jazz Clubu, srbském Nisville Jazz Festivalu a aj u nás na Slovensku v bratislavskom Véčku.
Ich pieseň Piece of Love sa udržala maximálny počet týždňov na prvom mieste v hitparáde Startér Radia Wave.
Niektoré piesne boli prerobené do big bandovej verzie pre B-side Band, v ktorom tento rok hosťuje Jakub Urbánek ako spevák a klávesista aj spolu s časťou kapely.
V súčasnosti skupina dokončuje prácu na druhom štúdiovom albume s producentom Amákom Goldenom v štúdiu Golden Hive. Na jeseň tohto roku plánuje kapela tento album vydať. Krst prebehne 30.11. v Metro Music Bare. Piesne z nového albumu zaznejú aj na našej session In Between Books už 25.9. o 19:00 hod.
Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Finančne projekt podporil Sociálny a Kultúrny Fond SOZA (@soza.oks). Za finančnú podporu ďakujeme Hudobný fond. Za priestor ďakujeme Kabinetu pomalosti a Novej Cvernovke. Za webovú doménu vďačíme WebSupportu.