#105 Adam Volt (CZ) & #106 Laokoon (SK)

  • 08.10.2022
  • 19:00 – 20:00
  • Kabinet pomalosti, Nová Cvernovka, Račianska 78, 831 02 Bratislava
  • Opäť tu máme pre vás československý dvojkoncert a to v podaní Laokoon z ČR a Adama Volta zo Slovenska. Príďte si to užiť!

Adam Volt (SK)
je sound-dizajnér, skladateľ, klavírista a ašpirujúci spevák s historickými skúsenosťami z mnoých hudobných projektov ako Nourish My Fame, Gladia Moony alebo Triple Sun. Vo svojom najnovšom sólo projekte prináša vokálovú hudbu s nádychom psychadelic-rocku, avant-popu s jazzovými prvkami. Eklektický mix vokálových pesničiek v anglickom jazyku doprevádza jeho kapela – trio v zložení Martin Madro (perkusie) a Michal Knotek (el. gitara). Kombináciu live syntezátorov, klavírnych liniek, elektrickej gitary, subbasových zvukov a perkusií ako darbuka, djembe a kachon tak ponúkne farebnú škálu hudobnej expresie plnej dynamiky a nečakaných zvratov.
FB | IG
Laokoon (CZ)
Brnenské rapové duo. Raper a básnik Mikuláš Hamerla (Sekvoye) sa spoločne s producentom Jiřím Máchem (Killiekrankie) nasťahovali do bytu v Brne, kde pred rokmi vznikol ich debutový album Šperk. „Zomrel nám hard-disk so všetkým novým materiálom. Tak sme niekedy uprostred leta začali od nuly, práca na albume zabrala takmer pol roka,“ hovorí Mikuláš Hamerla. Svoj album vydali v roku 2020 a v tom istom roku boli spolu s Ameliou Sibou a Ilæy nominovaní do talentovej súťaže 1Band2Play. Naliehavé tempo dusivých bítov a organický, rovnako ako agresívny vokálny prejav neobalený toxickou kapsulou. Svetlo odrážajúce duo z Brna, ktoré produkuje súčasný rap tak ako im príde, že prítomné možnosti a vyzretosť žánru dovoľujú. To je kombo dvojice Laokoon, ktorá horí nie len v štúdiu, ale hlavne naživo. Tak si to príďte užiť!
 FB | IG
? Lístky na GoOut: symbolické 5 – 9 eur
Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umeniaZ verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Finančne projekt podporil Sociálny a Kultúrny Fond SOZA  a Hudobný fond. Za priestor ďakujeme Kabinetu pomalosti a Novej Cvernovke. Za webovú doménu vďačíme WebSupportu.