#58 Lyrik a # 59 Our Stories (SK)

  • 25.09.2019
  • 20:00 – 22:00
  • Karloveská knižnica, Jurigovo námestie 440/2, 841 04 Karlova Ves

In Between Books Sessions v spolupráci s Karloveská knižnica, prinášajú už 2. event väčšieho formátu. Ladies & gents, tentoraz sa nám predstaví:

Lyrik H sólo 1997 – 2019 plus Roland Kánik

Je to dvadsaťdva rokov odkedy Lyrik H vydal s prievidzskou kapelou JSS album Kompromis. Spoluzakladateľ projektov Zlokot a Modré hory však svoj prvý sólo albumu s názvom Ja, produkovaný progresívnym seniorom Danom Handraburom, vydal až tento rok. Ako bonus pribudlo aj EP Sladkých 16, obeatované talentovaným tínedžerom Hugom Hauskrechtom.

A tak sa Lyrik H rozhodol pripraviť sériu sólo koncertov na niektorých jeho obľúbených spotoch, teda aj v Karloveská knižnica pre In Between Books Sessions

Predstaví sa s ostrieľaným klávesistom a producentom, ktorý sa volá Roland Kanik. Pripravili program, ktorý je prierezom Lyrikovej doterajšej tvorby, s dôrazom na najnovšie rilísy, pričom nebudú chýbať, možno nečakané, live úpravy viacerých trekov.

Skupina Our Stories je inštrumentálne post-rockové trio zo Šale. Ich dynamická gitarová hudba je charakteristická energickými bicími a hravými basovými linkami. Our Stories ponúka hudobne pestrú paletu plnú emócií a zmien nálad, často striedajúc jemné a pokojné pasáže s rýchlymi a agresívnymi. Ich hudbu, ovplyvnenú množstvom rozdielnych žánrov, je možné presnejšie zaradiť medzi post rock/post metal s občasnými prvkami punku a shoegaze-u.

Medzinárodný hudobný portál allthingsloud.com ich hudobný štýl opísal ako „zmes Explosions in the Sky v ich najmelodickejšej forme spolu s najjemnejšími momentmi Deafheaven.“

Kapela zaujala aj dramaturgov najväčšieho showcase festivalu ESNS v Holandskom Groningene, slovenskej Pohody či českého festivalu Rock for People. Na konci marca 2019 im vyšiel dlho očakávaný debutový album Pursuit of Happiness pod novým slovenským labelom Soundfruit.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.