#73 Peter Zajaček a #74 Headmovers

  • 15.11.2020
  • 19:00 – 21:00
  • Kabinet pomalosti, Nová Cvernovka, Račianska 78 83102 Bratislava
  • Livestream z Kabinetu pomalosti v Novej Cvernovke.

V nedeľu si nás nezabudnite naladiť v online priestore z pohodlia vášho domova.

Peter Zajaček je multižánrový mladý hudobník, gitarista, absolvent hudobnej teórie a kompozície na VŠMU.
Už niekoľko rokov pôsobí v najznámejšej slovenskej reggae formácii: Medial Banana, s ktorou koncertovali na najväčších festivaloch, ako sú napr: Pohoda, Grape, Uprising, Sziget, Mighty Sound či Overjam.
Pôsobí taktiež i v jazzrockovom triu Frankie Kimono, ktoré spája žánre a nekladie hudobné hranice. Okrem toho komponuje pre rôzne nástrojové obsadenia, čím svojou hudbou (aj gitarovou hrou) mierne presahuje do klasického prostredia. V neposlednom rade stíha účinkovať v divadelnom orchestri v bratislavskom Divadle Nová Scéna.
V IBB sessions nám spolu s Milošom Bulíkom/basa a Michalom Fedorom/bicie predstaví zopár svojich autorských skladieb zo svojho čerstvého debutového albumu ‘Nemám sa s kým hrať’.

Headmovers je nadžánrový neo-soul hudobný projekt, ktorý v sebe spája prvky žánrov jazz, funk, r´n´b a soul. Projekt vystupuje v 6-člennej zostave už šesť rokov, počas ktorých vydali album Move Ahead pod vedením Eugena Vizváryho a boli nominovaní na Radiohead Awards 2017 v kategórii „Objav roka“. Vyhrali cenu za najlepší štúdiový výkon na Jazz Start Up 2017, odohrali koncerty a festivaly v rôznych mestách Slovenska a minulý rok mali dokonca úspešné mini turné v Belgicku.

Dominika Zdražilová/spev
Filip Regina – bicie
Tomáš Regina – klavír
Andrej Krippel – gitara
Juraj Glonek – saxofón
Jakub Kolesár – basgitara

Hlavný partner projektu je Fond na podporu umenia, ktorý nás podporil z verejných zdrojov.

Ďalšími partnermi, ktorí nás finančne podporili sú Mesto Bratislava a Hudobný fond.