#75 Juliána Hamranová a #76 Bufet

  • 22.11.2020
  • 19:00 – 20:30
  • Kabinet pomalosti, Nová Cvernovka, Račianska 78 83102 Bratislava
  • Livestream z Kabinetu pomalosti, Nová Cvernovka.

Si pripravený na livestream číslo 2?

Juliána Hamranová

Juliána Hamranová je bábkoherečka, ktorá momentálne pôsobí v Bábkovom divadle Žilina. Počas štúdia na Vysokej škole múzických umení začala s písaním autorských textov a následne na to ich zhudobnila hrou na gitaru. Na komponovanie hudby a písanie textov hľadá inšpiráciu v každodennom živote a v medziľudských vzťahoch. Sama však hovorí, že štýl jej poetiky nechce presnejšie definovať. A ani to nevie. Napriek tomu jej hudba ukázala šťastie, ktoré môže cez svoje piesne šíriť ďalej.
Počas session odznejú jej autorské skladby, na gitare ju bude sprevádzať talentovaný hudobník a spevák Erik Žigmund (ERO)!

Aprílovou
FB

BUFET

Sme Bufet a sme trojčlenná hudobná skupina ukotvená v Bratislave, hrávame vlastné autorské skladby so slovenskými textami. Vznikli sme v roku 2016 a odvtedy fungujeme v nezmenenej zostave Ján Hurtík – gitara, spev, Martin Bakyta – basgitara, Viktor Gabaj – bicie nástroje. Na konte máme štúdiový album „Petra, Naďa, deti“ z roku 2019 a predtým sme ešte v roku 2017 stihli singel „Tak ako naozaj / Odkaz na dverách“.
Orientujeme sa na vnímavého poslucháča, ktorý nehľadá v hudbe len jej zábavnú funkciu ale číta aj nuansy toho, čo sa deje niekde pod tým, za tým, vedľa, okolo.
Momentálne sme vo fáze prípravných prác, pre náš druhý štúdiový album a niečo z neho odznie aj naživo v rámci našej IBB session!
Hlavnými partnermi projektu sú Fond na podporu umenia, Hudobný fond a Nadácia mesta Bratislavy, ktorí projekt podporili z verejných zdrojov.