#77 Matej Tále a #78 Trilobeat

  • 29.11.2020
  • 19:00 – 21:00
  • Kabinet pomalosti, Nová Cvernovka, Račianska 78 83102 Bratislava
  • Livestream z Kabinetu pomalosti, Nová Cvernovka.

Vychutnajte si s nami poslednú novembrovú nedeľu ♥

Matej Tále

Matej Tále je túlavý muzikant, predstaviteľ žánru sociálny folk. V jeho pesničkách nájdete lyrické i realistické reportáže nielen z našich dreveníc, sídlisk, dolín, vrchov či zabudnutých okresov, ale aj prípadové štúdie o spoločnosti ako celku. Matej sa nehanbí zapnúť svoj sedliacky rozum a prognózovať, čo nás asi čaká za najbližším bukom.
Protagonistom Matejových piesní je prevažne individuálny hrdina – osirelý syn matky-narkomanky, manžel-konšpirátor, zblúdilá Táňa z okresu Poltár či jednonohý tankista Sergej – snažiaci sa vysporiadať s realitou prostredia slovenskej krajiny

TRILOBEAT
Hudobný projekt Trilobeat vznikol v roku 2017. Skladateľ Jakub Mikula stavia atmosféru skladieb na klavírnych kompozíciách, tie sú dopĺňané melodikou priečnej flauty a vokálom Kataríny Mikulovej. Rytmiku kapely tvoria na basgitare Norbert Neuschl (King Shaolin, Celeste Buckingham) a na bicích nástrojoch Marek Sasko (Horehigh, Matěj Vávra Band, Genius Locci).
Za svoju existenciu stihol Trilobeat odohrať viacero úspešných koncertov, napríklad sa predstavili ako hosť na turné Ľudových Mladistiev a aj na krste ich CD v Štúdiu 1 Slovenského rozhlasu. Taktiež vystúpil na festivaloch ako Slovenské alternatívne leto, Kremnická jazzda, Zvuk for Štiavnica, Jazz fest Vráble a iné, a odohral viacero klubových turné po Slovensku.
Trilobeat vydal v apríli 2019 eponymný debutový album, z ktorého nám v IBB sessions odorajú niekoľko skladieb!
Na session sa dostanete prostredníctvom linku v evente.
Vstupné: dobrovoľné
Tešíme sa na vás! ?
Hlavnými partnermi projektu sú Fond na podporu umenia, Hudobný fond a Nadácia mesta Bratislavy, ktorí projekt podporili z verejných zdrojov.