#80 Velvet Case & #81 Samuel Hošek

  • 11.04.2021
  • 19:00 – 21:00
  • Kabinet pomalosti, Nová Cvernovka, Račianska 78 83102 Bratislava
  • online podujatie

V In Between Books Sessions začíname sezónu 2021, a to rovno silnou dvojicou projektov Velvet Case a Samuel Hošek!

VELVET CASE
Kapela Velvet Case vznikla v roku 2017. Jej zárodok vyústil z niekoľkoročnej spolupráce klaviristu Petra Kunza a speváčky Júlie Kozákovej. K duu sa po čase pridala mladá talentovaná basgitaristka Laura Jašková, nevyhnutnú zložku kapely zakrátko zastrešil vyhľadávaný bubeník Juraj David Raši. Finálny zvuk a charakter kapely dopĺňa dychová sekcia v zložení Lenka Molčányiová (saxofón) a Michal Cálik (trubka).
Nielen pre ich muzikálne prednosti, ale aj vďaka ich mladíckej energii, charizmatickému prejavu a originálnemu prevedeniu ich bratislavská hudobná scéna vníma v súčasnosti už ako etablované umelecké teleso. V týchto dňoch pracujú v štúdiu na ďalších autorských nahrávkach, ktoré v blízkej budúcnosti vyjdú na YouTube kanáli VelvetCase.

FB | IG | TVORBA

SAMUEL HOŠEK
Samuel Hošek je multitalentovaný umelec, spevák, výtvarník a performér. Je víťazom niekoľkých amerických a európskych hudobných a umeleckých súťaží. Ako 16-ročný získal štipendium na Top 50 najlepšej súkromnej škole v USA, neskôr študoval na divadenej fakulte VŠMU a je absolventom VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe v odbore jazzový spev.
V roku 2020 vydal svoj debutový album ‚Our Time is Now‘ v spolupráci s hudobným producentom Jurešom Líškom z projektu Fallgrapp.
Žánrovo sa doska pohybuje v štýle akustického popu s prvkami elektroniky, R’n’B a soulu. Autorské texty opisujú hľadanie vlastnej identity, poukazujú na otázky viery, vnímanie odlišných kultúr, rozprávajú príbehy o vzťahoch, bolesti, sklamaní a znovanájdení sa.
Koncept albumu sa sústreďuje na vnútorný svet človeka – v dnešnom svete je hlavný fokus na vonkajšiu krásu, no pre Samuela je najzaujímavejšie to, čo sa odohráva v nás, vo vnútri v našich hlavách.

FB | IG | TVORBA

Na session sa dostanete prostredníctvom linku v evente.
Vstupné dobrovoľné: 3€-10€
Tešíme sa na vás! ?
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Za podporu ďakujeme aj partnerom WebSupport, Nová Cvernovka a Kabinet pomalosti, ktorí nám poskytujú zázemie na konanie našich sessions.