#83 Val&Lau & #84 Whithe

  • 09.05.2021
  • 19:00 – 20:00
  • Kabinet pomalosti, Nová Cvernovka, Račianska 78, 83102 Bratislava
  • ONLINE STREAM

V máji vystúpia dve mladé, no už skúsené projekty.
Val&Lau je dynamické hudobné duo zložené zo speváčky Valentiny Vlkovej a basgitaristky Laury Jaškovej.
Spolupráca začala v roku 2019, kedy tvorili a vydávali hudbu pod názvom Valentina. Od leta 2020 spolu vystupujú ako Val&Lau. Prvým debutovým singlom s videoklipom, ktorý predstavili v roku 2019, bola skladba Shadow. Shadow bola odprezentovaná v slovenských a českých médiách a mala premiéru na hudobnej stanici Óčko. Na svete je aj pesnička Follow, taktiež s videoklipom, ktorú vydali v roku 2020. Ďalšou spoluprácou bol Live Session So Much Time. V tomto istom roku sa zúčastnili televíznej show 3 Pódia, kde vystupovali spolu so speváčkou Zuzanou Smatanovou a skupinou Eleven Hill. V roku 2021 vydali pieseň DYWMT, ktorá mala, aj má veľmi dobré a pozitívne ohlasy.
Hudobnú produkciu tvorí Laura a Valentina dopĺňa skladby textami a spevom.
Ich tvorba je inšpirovaná zahraničnou alternatívnou scénou. Cieľom je priniesť na slovenskú hudobnú scénu žánrovo nový štýl hudby a taktiež osloviť ľudí nielen hudbou, ale aj textami.
Dievčatá momentálne pracujú na ďalších piesňach a už sa nemôžu dočkať, kedy uzrú svetlo sveta.
IG | IG | TVORBA
Whithe je producent elektronickej hudby zo Slovenska, ktorý vytvára atmosférické, experimentálne ambientné / tanečné stopy predovšetkým s analógovým vybavením. Počas svojej kariéry sa jeho hudba pohybovala od evokujúcich zvukových kulís po konkrétnejšie a klubovo orientované skladby súčasného techna a future garage. Pochádza z japonského vydavateľstva Mango Alley, ale v minulosti tiež pôsobil na vydavateľstvách ako sú Insight Music (Anglicko), Imminent (Rusko) alebo Nama Recordings (USA). V roku 2015 bol súčasťou Redbull Bass Music Academy v Prahe. Táto príležitosť mu otvorila dvere do sveta profesionálnej hudobnej produkcie.
O dva roky neskôr, v roku 2017, sa vydal na prvé turné s ruským producentom Fjordwalkerom, po ktorom nasledovalo druhé turné s Jimmym Pé a Bulpom v roku 2018. Tento rok je pre jeho tvorbu výnimočný, pretože Whithe pripravuje vydanie svojho debutového albumu. Jeho posledná nahrávka – Accidents EP mu priniesla pozitívne uznanie svetových kritikov. Napríklad trackom Mistakes, ktorá si získala miesto na slávnom Youtube kanáli MrSuicideSheep. Počas svojej kariéry mal Whithe príležitosť predskakovať okrem iných, menám ako Kiasmos, Nina Kraviz alebo Thundercat, a taktiež pôsobil ako rezidentný DJ v legendárnom bratislavskom Subclube.
Vstupné: podporiť nás môžete cez GoOut
Tešíme sa na vás! ?
Z verejných zdrojov projekt podporil Fond na podporu umenia.
Za podporu ďakujeme aj partnerom WebSupport, Nová Cvernovka a Kabinet pomalosti, ktorí nám poskytujú zázemie na konanie našich sessions.