Rádiohlavy a my

Článok

Od začiatku nášho projektu sme u nás privítali už 40 hudobníkov a kapiel, medzi ktorými boli mladí, ešte neznámi umelci, ale aj starí harcovníci, ktorí sú na scéne už roky a majú fanúšikov po celom Slovensku a Česku. Niekoľkým sa darilo natoľko, že sa dostali do longlistov, ktoré každoročne zverejňuje Rádio_FM vrámci hudobných cien Radio_Head Awards (RHA).

V štyroch kategóriách – Debut roka, Objav roka, Album roka, Skladba roka – majú možnosť hlasovať aj poslucháči, ktorí svojími hlasmi nominujú finalistov do shortlistov, z ktorých bude vybraný jeden víťaz kategórie v druhom kole hlasovania. Hlasovanie prebieha na webe www.radiohlavy.sk, kde po jednorazovej kratučkej registrácii môžete hlasovať za svojich favoritov aj počas nasledujúcich kôl a ročníkov.

V týchto štyroch kategóriách sa umiestnili aj hudobníci a kapely, ktoré sme mali tú česť počuť aj u nás naživo. Je ich päť a sú to tieto:

DARKNESS POSITIVE – Album roka, Skladba roka, Debut roka

Toto martinské všehotrio zažilo silný rok 2018, keď na jeseň vydali pod značkou Slnko Records svoj debut – Prvý dojem. Okrem toho si k nemu zahrali aj klubové turné po celom Slovensku, majú nomináciu v troch zo štyroch vyššie spomenutých kategórií a v lete, pred týmto všetkým hurhajom, stihli ešte navštíviť aj nás v Eleven Books and Coffee v Bratislave. O ich kvalitách sa môžete priamo presvedčiť tu:

Darkness Positive In Between Books

SAYS – Album roka, 2x Skladba roka, Debut roka

Dreampopová formácia SAYS takisto zažila silný rok, kedy odohrali koncert na showcasovom festivale Sharpe, otvárali koncert kapely Nvmeri v bratislavskom Ateliéri Babylon a vydali debutový album s názvom Recollection. Nás navštívili v lete, kedy nám zahrali energický set zložený až zo siedmich piesní z novej nahrávky. Z nej dve skladby, Peak Someone Told You, boli nominované do longlistu Skladby roka. Ich letnú session nabitú novinkami si môžete pripomenúť práve tu:

SAYS In Between Books

BLANCH – Skladba roka, Objav roka

Mladá dreampopová pesničkárka Bianca, ktorá začala ako sólo projekt, si postupne okolo seba zhromaždila celú kapelu hudobníkov a plejádu skladieb. Z pripravovaného albumu Delusion bol nominovaný singel Over Hills, ktorý aj úspešne prerazil v chartoch Rádia_FM. U nás sa však predstavila ešte ako akustická sólo hudobníčka, a to na jar minulého roka. Odvtedy odohrala však už aj niekoľko koncertov v sprievode ďalších hudobníkov. Takto však vyzerala kombinácia Bianca + gitara:

Blanch In Between Books

BAD KARMA BOY – Skladba roka

BKB stihli nový album, Prekrásny nový svet, vtesnať ešte do minuloročných nominácií, tak tento rok sa táto už zabehnutá kapela musí zmieriť len s jednou nomináciou, a to na skladbu roka so singlom Bratislava. Takmer pred rokom a pred začiatkom turné k ich poslednému albumu sa Bad Karma Boy zastavili aj u nás, vtedy už s novým členom a stripped-down aranžmánmi nových piesní:

Bad Karma Boy In Between Books

ZUZANA MIKULCOVÁ – Album roka, Skladba roka

Talentovaná pesničkárka Zuzana Mikulcová sa posunula míľovými krokmi od našej session, kde nám prezentovala piesne z jej debutu Slová. Odvtedy stihla nahrať síce len jeden album, no dostala sa do povedomia vďaka vydarenému singlu Pár snov, stihla zaspievať vokály na skladbe Holubí magnet rapera Veca, či byť otváračkou pre bratislavský koncert Jamesa Blunta. Stále rozbiehajúca sa speváčka má toho ešte kopec pred sebou spolu s kapelou tvorenou elitnými hudobníkmi. Takto nám zahrala v lete 2017 spolu s Michalom Šelepom na basgitare a kontrabase:

Zuzana Mikulcová In Between Books

Comments are closed.